מי אנחנו

 

פרמה - פתרונות ירוקים לאנשים

במסגרת פעלנו הקמנו את:
מכללת פרמה

המיזם לימודים מעשים (עבודת כפיים,ותרגול אקטיבי) למען העמקת הקשר בין האדם לסביבותיו המשתנות(שטחים עירונים,כפרים,יערות או מדבריות)
זהו מיזם עצמאי הפועל משנת 2002 בשיתוף פעולה עם כל אדם/ גוף המאמינים באהבת האדם והסביבה.
אך אנחנו עושים את זה ……..
מכללת פרמה- המכללה מאגדת את מיטב בעלי המקצוע בתחום האקולוגיה והפרמקלצ'ר בארץ. במכללה נלמדים קורסי פרמקלצ'ר, גננות, בריאות הגוף ושימושים נאותים בסביבה ובנוף עירוני או כפרי.
עיצוב גינות פרמקלצ'ר- אנו מתכננים גינות ויערות מאכל, מערכות מים אפורים וקומפוסטציה. בנוסף אנו מספקים שירותי יעוץ נופי, סביבתי ואדריכלי למען יצירת סביבה אנושית יעילה וחסכונית, תוך יישום עקורונות אקולוגיים והגדלת שפע.

"פרמה" חרטה על דגלה את ערכי הדאגה לאדם, המבקשים לתמוך בהגשמתו הבסיסית: שמחת חיים, בטחון, שפע, יצירתיות, שתוף פעולה ואהבה.
במרדף אחר תשוקותיו וגחמותיו, האדם המודרני שכח את ערכיו, והמציא קיצורי דרך כדי להשיגן במהירות ובכמויות גדולות. זוהי מגמה הקשורה למשל לתרבות הצריכה, לעיוורון לשוקי עבדים ונשים, לניצול אגרסיבי של הטבע והשחטתו, לזיהום הנפש שלנו ולעוד ועוד תחלואים. זהו המקור לתחושת הכאוס שעולה בליבו של כל אחד מאיתנו מעת לעת, כאשר מנגנוני ההדחקה שלנו כבר לא מצליחים להדחיק…
לכולנו יש חלק בתוהו ובוהו הזה, אך יחד עם זאת אנו מבינים שהפתרון מצוי בליבה של כל בעיה, והוא מבקש לבקוע, לגדול ולהיות למשהו אחר.

פריצת הדרך שלנו היא השילוב בין החדש לישן, בין הידע האקדמאי לפועל בשדה, בין הדתי והחילוני, בין הקצוות…
אנו ב"פרמה" מאמינים שעשייה אקולוגיה אמיתית מחייבת אותנו בראש ובראשונה לפעול ממקום ערכי עמוק, מקום של התבוננות ועשייה מתוך התעוררות ופיקחות איטית, הקשורה לתרגול והבנה של עצמנו ומרכיבי הסביבה.

מאידך ממחשבות לא נצליח להצמיח קרובים ולכן פיתחנו ענף חשוב בתחום העשייה:
גינון אקולוגי – בו אנו מקימים גינות חסכוניות, מערכות מים אפורים וקומפוסטציה.
*אנו מגעים לכול חלקי הארץ ונותנים פעילות העשרה למסגרת מוסדיות ועסקיות.
יעוץ נופי, סביבתי, אדריכלי, הרצאות בתחומי סביבה וחברה.

 

אתיקה
פרמה לקחה על עצמה בראש ובראשונה את ערכי דאגה לאדם הקוראים לתמוך את הגשמתו הבסיסית (שמחת חיים, בטחון, יצירתיות, שתוף פעולה והאהבה).
הכאוס בו העולם נמצא כיום הוא תוצר מעשה האדם שבחר להחמיץ את ערכיו הנ"ל וללכת בדרכי קיצור אחר תשוקות חולפות ,זוהי מגמה מתחזקת הקשורה לתרבות הצריכה ,עיוורון לנעשה בשוקי עבדים בעולם, דלדול קרקעות וזיהומם בגוף ובנפש.

אנו מבינים וחיים במציאות זו. לכולנו יש חלק בתאו ובאו. אך יחד עם זאת אנו מבינים שבתוך כול בעיה ישנו פתרון המבקש לבקוע ולגדול להיות משהו אחר.
תרבויות האדמה אשר קיימו קשרים יומיומיים עם האדמה ותופעות הטבע. יכלו להיות חלק מהבריאה מבלי להפריע לאיזון הטבעי, בו זמנית להפעיל מלאכות, מערכות חינוך חקלאות ועוד.
זהו תוצר ישיר של התבוננות עקבית בבריאה ועבודה משותפת אתה, הביאה אותם לפיתוח עצמי גבוהה המסוגל לעבוד עם חושיו הטבעיים.
ברור שהאדם בין זמנינו לא יחזור לשם, אך יחד עם זאת יוכל ללמוד מהדרך הקשובה בה ניתן לקים תקשורת בין אדם לסביבה ובכך לשלב את הקדמה וליצור אבולוציה לקראת העידן החדש.

פריצת הדרך שלנו היא השילוב בין החדש לישן, בין הפועל לאקדמאי, דתי וחלוני.
אנו מאמינים שלעשות אקולוגיה מעשית אמתית בראש ובראשונה צריך לפעול ממקום ערכי עמוק, מקום של התבוננות ועשיה מתוך התעוררות ופיקחות איטית, הקשורה לתרגול ואבנה של עצמנו ומרכיבי הסביבה.
כבישים, בתים, מערכות מים, חשמל, קרירה ומרכיבים נוספים הם בסה"כ מגרש המשחקים של האדם להגיע למשהו נשגב יותר – אדם לאדם אדם.
זהו מקום המאפשר לנו להיות גם מקצוענים אך יחד עם זאת אנשים.

ההגשמה – דאגה לאדם
המטרה – מרכז לפיתוח קישורים סביבתיים כמנוף להגברת המודעות העצמית.
יעדים – מכללת פרמה – גינון אקולוגי

לגבי המחבר