קורס פרמקלצ'ר

בתאריך: ה:29 לאפריל  ימים ושעות: ימי שני 09:00 - 14:30  מיקום: תל אביב - גבעתיים  מדריך: יהונתן תפוחי 
תוכנית הקורס בלחיצה כאן

קורס פרמקלצ'ר מחזור 25 – עם יהונתן תפוחי  

צוות מכללת פרמה בתל אביב מזמינים אתכם להשתתף בקורס תכנון פרמקלצ'ר מעשי ומעמיק הכולל 16 מפגשים שבועיים. הקורס הוא ללימודי תעודה מטעם ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי

                                                                            כמה סיבות טובות לבוא ללמוד עם יהונתן תפוחי קורס תכנון פרמקלצ'ר – לחץ

״כל אחד רוצה להיות גנן ולגדל קצת דגן בגן״. כל אחד יכול לזמזם את הפזמון אבל בשביל שנבין לעומק את תרומת הגינה שהקמנו וללמוד איך לעשות אחת כזאת, חייבים להתוודע לשיטת הפרמקלצ'ר!  

מדוע כדאי ללמוד פרמקלצ'ר? (תַּרְבּוּת עֵדֶן)

זה לא סוד שהצריכה שלנו גדלה ככל שהאוכלוסייה גדלה. אנו מייצרים יותר אשפה, מזהמים יותר את הסביבה והנזק הגדול ביותר מכך נגרם למשאבי הטבע שלנו. אנחנו יכולים לצקצק ולומר ״זו דרכו של עולם״ ולהשלים עם רוע הגזרה, אבל כדור הארץ שנותן לו אוצרות טבע שמתכלים להם במהירות לא יסלח לנו לעולם… אז איך בכל זאת האדם המודרני יוכל להמשיך את אורח חייו על על כדור הארץ?

מי שבידו הפתרון לשאלה הקריטית הזאת, יוכל לשפר את איכות החיים שלו ושל סובביו ויתרום תרומה אדירה לדורות הבאים. העולם זקוק נואשות לאנשים בעלי ידע שכזה – העולם זקוק לאנשי פרמקלצ'ר!

מה זה  פרמקלצ'ר? (תרבות עדן)

פרמקלצ'ר (Permaculture) הנה שיטת תכנון מדעית ומעשית המבוססת על העקרונות הפשוטים והחכמים של הטבע, שהוכיחו את עצמם במשך מיליוני שנים. באמצעות התבוננות והתחקות אחרי חכמת הטבע, ניתן לשפר בצורה משמעותית את איכות החיים שלנו, וכל זאת במינימום אנרגיה (פחות עבודה, פסולת, זיהום, רעלים ומחלות ואובדן קרקעות) ובמקסימום תוצרת (יערות מאכל, חקלאות מקומית ורפואה אלטרנטיבית בשילוב משק חי, דיור אקולוגי בר השגה, כלכלה נאותה ושפע רב).

למי מתאים ללמוד פרמקלצ'ר?

כיוון שהשיטה הוליסטית ומתמקדת באורחות חיים של אנשים כגון חקלאות, חינוך, דיור ובית, מערכות יחסים ועוד, היא מיועדת לקהל יעד רחב ומגוון. בין תלמידנו תמצאו אנשי חינוך המבקשים להבין את תחום הקיימות באופן מעשי, מנהלים וראשי צוותים המעוניינים ליירק את בתי העסק שלהם, גננים ומעצבי בית ונוף המעוניינים ליצור אופי מקומי, חסכוני ואיתן לסביבות מגורים מודרניות, ועוד אנשים מרקעים שונים ומגוונים. תלמידים רבים אף מגיעים ללא כל ניסיון על מנת לרכוש ידע שהוא כה רלוונטי לעידן החדש. צעירים ומבוגרים, מכל קשת העיסוקים מפיקים מהקורסים שלנו תועלת רבה, וכולם מוזמנים באהבה.

אתם מוזמנים לראות איך בוגרי הקורס מסכמים את החוויה  – לחץ כאן

מדוע כדי ללמוד פרמקלצ'ר במכללת פרמה?

  • המורים שלנו מובילי תחום הפרמקלצ'ר (Permaculture) בארץ ובעולם, והם מגיעים מרקעים מגוונים ובעלי ניסיון מעשי בתחום.

 

  • המורים שלנו הם גננים מוסמכים, אדריכלי נוף עם אוריינטציה לפרמקלצ'ר, מומחים לרפואה טבעית, ולשימור אורחות חיים מקיימים בהקשרים מגוונים של החיים.

 

  • מכללת פרמה נותנת לכם את האפשרות ללמוד פרמקלצ'ר באופן שיתאים לאורחות חייכם בעידן המודרני.

 

  • בחרנו לקיים את קורס הפרמקלצ'ר בתל אביב וניתן להגיע אלינו בקלות באמצעות תחבורה ציבורית מכל הארץ.

 

  • פרמה היא המכללה לפרמקלצר הוותיקה ביותר בארץ – יש לנו ניסיון של למעלה מעשור בתכנון ,גידול ירקות ,יערות מאכל ומערכות מים אפורים .

    

 

 • הקורס שלנו מקיף ומעמיק יותר – 110 שעות לימוד!

 

מכללת פרמה

היא מכללה ללימודי אקולוגיה מעשית אשר הוקמה בשנת 2000 בים המלח. המכללה הקימה מסלולי לימוד למוסדות החינוך באזור ים המלח אשר מטרתם הייתה לעלות את רמת המודעות של תושבי האזור לקיימות. בשנת 2002 נוסד משכן קבע למכללה במושב בית נחמיה (סמוך לישוב שוהם) על ידי יזם המכללה יוני תפוחי. עיקר פועלה של פרמה באותה העת היה למצוא פתרונות לענף החקלאות לאחר קריסתו, שהביאה לקריסת הקהילות החקלאיות במושבים בארץ. כיום המכללה התרחבה גם לאזור תל אביב, תוך שהיא מפתחת ידע מקומי בתכנון מערכות אקולוגיות אורבניות  עפ"י שיטת הפרמקלצ'ר. כיום עיקר פועלה של המכללה הנו להפיץ את השיטה באוריינטציה עירונית. על הרכז: יוני תפוחי  רכז הקורס  – הנדסאי נוף, מתכנן ומורה לפרמקלצ'ר וממייסדי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי. עוסק בחינוך וגינון אקולוגי כ-15 שנים. רכש את הכשרתו דרך התנסויות ומחקר למציאת פתרונות לפיתוח חיים ברי קיימא. מקיים הכשרות בגננות אקולוגית ופרמקלצ'ר במכללת פרמה, ואףמרכז פורומים ופרויקטים סביבתיים. יוני הגה ובנה את "משק תפוחי" ואת מיזם פרמה במושב בית נחמיה ובעיר תל אביב ,יחד עם הרבה מאוד אנשים טובים.

 

למידע נוסף צרו קשר
טופס הרשמה ותשלום
מתחיל בתאריך: ה:29 לאפריל
ימים ושעות: ימי שני 09:00 - 14:30
מיקום: תל אביב - גבעתיים  מדריך: יהונתן תפוחי
עלות: 4000ש"ח עד תאריך ה25 לפבר אחרי הסכום עולה 4500ש"ח ניתן לשלם ב:3 תשלומים
מערכת הסליקה Paypal מאפשרת לכם תשלום בטוח גם באמצעות כרטיס אשראי!
שם מלא
טלפון

עלינו יהונתן